SALA C
Skocz na wirtuane targi
Tylko dzisiaj nasi sponsorzy przygotowali dla Ciebie wirtualne konsultacje, konkursy i specjalne materiały, odwiedź wirtualne targi.
AGENDA SALA C
10:00-11:00
PyOpenSci - organizacja, która pomoże tobie wypromować i utrzymać Pythonową paczkę Open Source / Open Science
Szymon Moliński
Nie jest tajemnicą, że publikacja i utrzymanie paczki Open Source / Open Science w Pythonie jest trudna. A jeszcze trudniej walczy się o użytkowników, którzy zaufają naszej pracy i będą z niej korzystać. Na szczęście w naszym ekosystemie powstają międzynarodowe organizacje które ułatwiają procesy związane z Open Source. Jedną z nich jest pyOpenSci. Jeśli jesteś badaczem, analitykiem albo projektantem systemów do przetwarzania danych, to ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się na niej czym jest pyOpenSci i jakie materiały oferuje, jak wysłać swoją paczkę do recenzji i do rozpowszechnienia jako sprawdzone narzędzie Pythona. Prelekcja przeznaczona jest dla deweloperów i Data Scientistów którzy planują albo opublikowali już swoje narzędzia, ale zapraszamy również osoby, które chciałby wspomóc ekosystem Open Source / Open Science w Pythonie.
11:00-11:30
Przerwa na kontakt z wystawcami
11:30-12:30
Implementacja rozwiązań AI z Azure Open AI Services
Maciej Rubczyński
Modele dostarczane przez OpenAI wzbudzają niesamowite zainteresowanie w świecie AI. W ramach sesji poznamy tajniki tworzenia rozwiązań opartych o Azure OpenAI Services. Zademonstrowane zostaną przykłady tworzenia prostych aplikacji o rozległych możliwościach, dzięki zastosowaniu API wystawianemu w ramach współpracy Microsoftu z Open AI. W trakcie prezentacji skupimy się na szczegółach tworzenia aplikacji umożliwiających wykorzystanie modeli takich jak gpt 3.5-turbo, davinci czy curie, omówimy różnice w proponowanych przez serwis modelach. Przedstawione zostaną możliwości generowania obrazów z Dall-E. Wszystko z poziomu kodu, omawiając dostępne opcję parametryzowania zapytań w ramach Azure Services OpenAI API.
12:30-13:00
Przerwa na kontakt z wystawcami
13:00-14:00
SpeakLeash w akcji: efektywne pozyskiwanie dużych zestawów danych tekstowych w Pythonie
Sebastian Kondracki, Adrian Gwoździej
Trenowanie, czy nawet dostrajanie, dużych modeli językowych (i tych trochę mniejszych) wymaga ogromnej ilości zróżnicowanych danych tekstowych - to fakt, z którym zetknął się prawdopodobnie każdy pracujący w tej dziedzinie. Kiedy myślimy o źródłach tych danych, naturalnie przychodzą nam na myśl projekty takie jak Common Crawl, Wikipedia czy Projekt Gutenberg. Ale co zrobić, gdy potrzebujemy danych tekstowych w języku innym niż angielski, np. w języku polskim? Tutaj zaczynają się prawdziwe wyzwania, nie tylko związane z dostępem do danych, ale również z wydajnością i procesem ich pozyskiwania.
W naszej prezentacji przedstawimy, jak skutecznie radzić sobie z tymi problemami, korzystając z pakietu SpeakLeash w Pythonie. Pokażemy, jak efektywnie pozyskać setki gigabajtów polskich tekstów bez konieczności ciągłego scrapowania stron internetowych. A jeśli jesteś entuzjastą scrapowania, przedstawimy Ci możliwości, jakie daje zaangażowanie się w rozwój projektu SpeakLeash i jakie wyzwania możesz napotkać na swojej drodze. Przyłącz się do nas i odkryj moc efektywnego pozyskiwania danych tekstowych!
14:00-15:00
Długa przerwa na kontakt z wystawcami
15:00-16:00
Marka osobista programisty
Krzysztof Kempiński
Wiele osób pracujących w IT słysząc zwrot "marka osobista" wyobraża sobie celebrytów znanych z tego, że są znani, internetowych guru od spraw wszelakich czy wyśmiewanych coachów wmawiających nam, że jesteśmy zwycięzcami. Pora to odczarować! Silna marka osobista programisty może służyć do powiększania wpływu na firmę/projekt, polepszania pozycji na rynku pracy czy zarabiania na swojej wiedzy. Pytanie tylko jak ją zbudować?